czwartek, 12 czerwca 2014

Społeczeństwo #4: Nie rozumiem ludzi na Facebooku!

Facebook, jest najpopularniejszym serwisem społecznościowym na Świecie. Wśród wszystkich użytkowników jest strasznie dużo takich, których profili nie rozumiem.

Praca w: Szlachta nie pracuje
Pomijając fakt, że od początku XX wieku szlachta nie istnieje, to w dzisiejszych czasach nawet gdy udowodnisz, że jesteś w jakikolwiek sposób spokrewniony z osobą która kiedyś należała do szlachty to nic Ci to nie da, więc będąc na rozmowie o prace daruj sobie historię twojego pra pra pra pra pra dziadka. Drugim powodem dla którego "Szlachta nie pracuje" jest bez sensu, jest to, że szlachta pracowała. Przynależność do szlachty łączyła się z obowiązkiem służby wojskowej. Dla wszystkich szlachciców zamieszczam link do oficjalnej strony Wojska Polskiego http://www.wojsko-polskie.pl/pl/. Jeśli uważasz się za się za szlachcica powinieneś umieć podeprzeć to argumentami. Jeżeli twoje nazwisko nie zawiera nazwy miejscowości w której się urodziłeś nie możesz mieć 100% pewności, że pochodzisz z rodziny szlacheckiej. Jeśli twoje nazwisko kończy się na -ski lub -cki jest prawdopodobieństwo, że może pochodzisz od Szlachty, ale dopóki nie będziesz pewny nikomu tego nie ogłaszaj ponieważ takie końcówki występowały też u najniższej warstwy społecznej, a przecież Chłopi pracują.

Studiował na uczelni Wyższa szkoła robienia hałasu/Wyższa szkoła melanżu

Te szkoły nie istnieją. Powodzenia w szukaniu pracy.

Status związku: To skomplikowane
Raczej jak z kimś jesteś to powinieneś o tym wiedzieć tak? Więc albo wolny albo w związku, zdecyduj się.

Dziesiątki statusów dziennie
"Dziękuje za wspaniały dzień <3" - To podziękuj osobiście, to jakbyś wysłał/wysłała sms'a z podziękowaniami, za złożone osobiście życzenia urodzinowe.

"Biegnijmy póki jeszcze mamy czas ŁOŁOŁOŁOŁO" - Po co wkleić link do piosenki, nauka poczeka, lepiej pisać po jednym zdaniu z tekstu w każdym poście 

"Kocham ten kawałek <3" - No właśnie a pro po linków, powyżej dwóch dziennie to przesada, i tak wszyscy już to znają 

Zmiana profilowego co kilka minut
Ostatni raz profilowe zmieniłeś/aś tydzień temu, to zrobiło się już stare, ale zobacz dostałeś za nie 42 like! Do następnego pewnie dostaniesz więcej!
...
Po 2 minutach nadal nie ma like'ów? Spróbuj jeszcze raz!
...
Znowu nie ma lik'ów? Próbuj do skutku, jak to nie pomoże to zrób zdjęcie z papierosem! Wyjdziesz na dojrzałego/dojrzałą ;)!


4 komentarze:

 1. Tekst świetny i ukazujący niestety istotę Facebooka, którą użytkownicy sobie wytworzyli. Plus 10 do lansu. Im więcej masz tego typu rzeczy tym bardziej jesteś fajniejszy.
  Pozdrawiam. I przy odrobinie czasu zapraszam do siebie.
  Będę zaglądać tu częściej.

  OdpowiedzUsuń
 2. I jeszcze jedno: jak na 14-latka masz bardzo rozbudowane słownictwo, gratuluję ;) i życzę jak najlepiej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie przeczytałam WSZYSTKIE Twoje posty. Są świetne! Naprawdę masz 14 lat? Genialnie piszesz, jak na swój wiek. Bardzo podoba mi się Twój blog.

  Obserwuję i zapraszam
  Www.stylemysmile.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny blog i super post.. też nie rozumiem tych wszystkich ludzi, którzy piszą te wszystkie pierdoły by się popisywać itp. treść bardzo ''dorosła'' ale bardzo mi się spodobała.

  Mój blog zupełnie inny, ale może Ci się spodoba. Ja obserwuje.

  Pozdrawiam,

  OdpowiedzUsuń