poniedziałek, 16 czerwca 2014

Ciekawostki #8: Nie jesteśmy sami - UFO

UFO - Wbrew temu co myśli większość osób UFO nie jest określeniem kosmitów! Jest to skrót tylko od ich pojazdu (Unidentified Flying Object), więc jeśli zobaczysz UFO, i za nim pobiegniesz, po czym zaobserwujesz, jak ląduje i wysiadają z niego jakieś stworzenia, to one już nie będą UFO.
Autentyczności tego zdjęcia nigdy nie potwierdzono, ale znajduje się w bazie CIA, więc trzeba brać ją na poważnie.

Pierwsza rzekoma obserwacja UFO, miała miejsce w 1878 roku, podobno pewien rolnik zaobserwował coś co wyglądało podobnie do balonu i leciało z "cudowną prędkością".

Istnieje wiele hipotez dotyczących tego co to właściwie jest UFO. Ciekawą moim zdaniem jest hipoteza Gustava Junga, który twierdzi, że UFO nie istnieje, a jest grupową halucynacją. Ma to moim zdaniem sens ponieważ istnienia, istot pozaziemskich (będzie o nich kolejny artykuł) nigdy nie potwierdzono, a osoby które były świadkiem tej halucynacji, korzystając z tego, że widziało to wiele osób podrabiało zdjęcie dziwnego obiektu.

Foo Fighters - Podczas Drugiej Wojny Światowej piloci, zaobserwowali tajemnicze kule świetlne podążające za ich samolotem. Co ciekawe pierwszy raport o nadal nie wyjaśnionym zjawisku zgłosiła załoga polskiego transatlantyku w 1941 roku. Po upływie około godziny światła skręciły i w nieziemskiej prędkości oddaliły się. Nie była to jednorazowa sytuacja, dziwne światła pojawiały się też później.
Przeprowadzano wiele analiz tego zjawiska poniżej prezentuje znane i potwierdzone już fakty:
1. Kule świetlne występowały w różnych wielkościach i kolorach.
2.Widywano je pojedynczo, jak i w grupach dochodzących nawet do 100 kul!
3.Im bliżej końca Wojny, tym pojawiało się ich więcej.
Zagadkowe zjawiska mają to do siebie, że ludzie próbują je wyjaśnić.
Mówiono, że tajemnicze kule są Ogniami Świętego Elma, tylko, że ognie Św.Elma są wyładowaniami elektrycznymi, które tworzą się na chwilę przed burzą na masztach łodzi.
Jeśli nie ognie Św.Elma,  to pewnie inne wyładowanie elektryczne, sugerowano też, że mogą być to pioruny kuliste, jednak one są niezwykle rzadkim zjawiskiem, więc nie możliwe by pojawiły się tak wiele razy, a tym bardziej w grupach, ponieważ tego typu pioruny występują tylko i wyłącznie pojedynczo.
Teorii, które mogą wytłumaczyć pochodzenie świateł jest o wiele więcej, twierdzono również, że jest to tajemna broń Adolfa Hitlera, Bezzałogowe samoloty, jednak tylko 2 teorie nie zostały na razie podważone

- Pozaziemskie pochodzenie światła
piezoelektryczne zjawiska, które są następstwem ciągłych bombardowań. 

Źródła zdjęć:
Wikipedia.pl
Google.pl 

5 komentarzy:

 1. Podoba mi się. Mówię tutaj o temacie jak i przedstawieniu tematu. Zawsze się zastanawiałam nad tym czy istnieje coś innego oprócz Nas? Rozum mówi jedno a serce drugie. No bo kto by nie chciał by UFO(wolę ich nazywać trochę inaczej np. Przybyszami) naprawdę istniało? Jednak niektóre wersje są dość abstrakcyjne nie sądzisz? Tajemnicza broń Hitlera? Serio? Pozostaje mi tylko wypatrywać Przybyszów na niebie, a jak jakichś zobaczę to na pewno dam ci znać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. haha dobrze dziękuje ;) Jeśli naprawdę Cię to zainteresowało to już zapraszam, na kolejny post z "Nie jesteśmy sami" tym razem o sworzeniach z kosmosu a nie o ich pojazdach czy dziwnych światłach :p ;)

   Usuń
 2. Warto pomyśleć na temat UFO w końcu jest wiele nieodkrytych planet, gwiazd czy też galaktyk. Ja wierzę, że kosmici istnieją, bo nie wszystkie rzeczy da się logicznie wyjaśnić. A przede wszystkim skoro we wszechświecie jest tyle wszystkiego to na pewno nie jesteśmy w nim sami.
  Zapraszam na mojego bloga :)
  www.jestembazylia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ufo jest jak Bóg - nie istnieje :) Mimo wszystko, lubię czytać artykuły o rzeczach pozaziemskich, nadprzyrodzonych :)

  www.milennpl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zachęcam do zaglądania na bloga, bo w najbliższych dniach (pewnie jutro, ale nie mogę być w 100% pewny) Pojawi się wpis, tym razem o obcych! :)

   Usuń