sobota, 14 czerwca 2014

Ciekawostki #6: Strach by Cię paraliżował, ale chciałbyś iść dalej

O Lesie Hoia Baciu słyszał prawie, każdy, ale pewnie już tego nie pamięta. Jest to las oddalony ok. o 20 minut od Transylwanii. Las znany jest z niezwykłych zjawisk które mają miejsce na jego terenie. Są to takie zjawiska jak: Ślady stóp na ziemi i śniegu, pojawiające się powietrzu twarze, oraz pojawiające się i znikające postacie, oraz osobą znajdującym się na terenie lasu często robi się niedobrze, mają zawroty głowy oraz mdleją.
Historia lasu zaczyna się w latach 50 XX wieku, kiedy to Biolog A.Sift zaobserwował na jego terenie dziwne zjawiska świetlne

W 1968 roku, trójka znajomych wybrała się, na ognisko w okolicach Hoia Baciu. Wszyscy zobaczyli nad lasem metaliczny, okrągły przedmiot.
Niektórzy naukowcy badający zjawiska w Hoia Baciu twierdzą, że ich źródło może znajdować się w innej, równoległej do naszej rzeczywistości.
Jeden z głównych badaczy tego terenu, znakomicie znając las, oraz mając przy sobie mapę - Zgubił się tam!
Sceptycy Hoia Baciu szukają źródeł niesamowitych zjawisk już w początkach jego istnienia kilka wieków temu. Las ten należał wtedy do Kościoła, właściciele ziemi, aby zniechęcić ludzi do wchodzenia na ich teren rozpuścili plotki o olbrzymach i innych dziwnych stworzeniach co mogło spowodować, że ludzie będąc tam wyobrażali sobie te wszystkie niezwykłe zdarzenia. No tak... Tylko, że wyobraźni nie da się sfotografować i ten Las nie jest jedynym miejscem na ziemi gdzie występują takie zjawiska.

zdjęcie:
 Niewiarygodne.pl

1 komentarz:

  1. Nowy nagłówek widzę :)
    I teraz nasuwa się pytanie czy jest to wyobraźnia ludzka, czy historia która moze zawierać trochę prawdy... ;)
    Pozdrawiam i czekam na dalsze ciekawostki

    OdpowiedzUsuń