środa, 25 czerwca 2014

Ciekawostki #11: Najpierw jest, potem nie ma

Mam zamiar przybliżyć wam artykuł, który jako jedyny (jak na razie) wywołał u mnie lęk. Chodzi mi tu o tajemnicze twarze z Belmez. Zapraszam do lektury ;)!

Wyobraź sobie, że kupujesz ładny dom w pięknej Hiszpanii, wprowadzasz się, idziesz spać, rano budzisz się i...Widzisz na ścianie wizerunek twarzy, schodzisz na dół, tam też jest jakaś twarz. Wracasz na górę, i tamtego wizerunku już nie ma. Chodź może wydawać się to śmieszne, to każdy kto uważa się za odważnego zmienił by zdanie po nocy spędzonej w domu w Belmez. Dom jest własnością hiszpańskiej rodziny, i od ok.30 lat na ścianach posesji pojawiają się i znikają tajemnicze wizerunki twarzy. Naukowcy nie potrafią wyjaśnić czemu tak się dzieje. Właściciele domu, próbowali usuwać twarze środkami chemicznymi - to jednak nic nie dało. Następnym krokiem do którego się posunęli był solidny remont ścian, to jednak również nic nie dało. Po pewnym czasie okazało się, że dom stoi na miejscu gdzie kiedyś był cmentarz. Wtedy wszyscy myśleli, że zagadka została rozwiązana, szczątki ludzi pochowanych na cmentarzu zostały wyniesione, jednak twarze nie przestały się pojawiać nawet na chwilę.
zdjęcie - Niewiarydgodne.pl


4 komentarze:

 1. słyszałam kiedyś o tym... czytałam gdzieś albo oglądałam w telewizji, nie pamietam. ale wywarlo to na mnie przerazenie ze moga sie dziac takie rzeczy! dlatego interesuja mnie zjawiska paranormalne.
  ciekawy blog.
  zapraszam do mnie : http://ulubowo.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Aż ciarki przechodziły po plecach, kiedy czytałam to, co powyżej zaprezentowałeś. Ciekawe!
  Zapraszam też do siebie: http://ladyammann.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Spakowałabym się ('bierz kota, złoto i telewizor!!!!'), wyjechała ('niech mnie Pan stąd zabierze, błagam!!!'), sprzedała ('oddam za darmo!') i zapomniała ('idę do psychologa i po nowe proszki do psychiatry').

  Pozdrawiam ;)

  http://viofashiontime.blogspot.com/2014/07/jean-paul-gaultier-haute-couture-jesien.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow :_: Obserwuje i czekam na więcej :D

  Zapraszam do mnie-> http://silentiotacita.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń