niedziela, 8 czerwca 2014

Rozrywka #1: Cała prawda o Piłce Nożnej

Piłka nożna jest obecnie najpopularniejszym sportem na Świecie gra w nią ok. 270 milinów ludzi każdego dnia! Jako, że zbliżają się mistrzostwa w Brazylii postanowiłem wyrazić swoją opinię o tym pięknym, sporcie.
Moim zdaniem rozgrywki w najlepszych ligach takich jak Hiszpańska lub Angielska, daleko odbiegają od tego o co naprawdę chodzi w piłce nożnej. Na pierwszym miejscu stoją pieniądze, za odpowiednią kwotę każdy klub sprzeda nawet najlepszego zawodnika dobrze wiedząc, że bez niego klub straci „to coś”. Piłkarze za to nie wykazują żadnego przywiązania do klubu, i choćby w pewnym klubie zaczynali grę, poznali piłkarski Świat i to w nim stawali się coraz lepsi, to przy odpowiedniej pensji bez namysłu go opuszczą. 
To co wyżej wymieniłem jest powodem dla którego jestem zwolennikiem słabszych klubów w których manager nie zmienia zawodników jak rękawiczek a sami piłkarze czują satysfakcję z tego, że znajdują się w tym klubie mimo, że wiedzą iż nie jest on jednym z najlepszych.
Gra w reprezentacji, też jest dla piłkarzy tylko przygotowaniem do kolejnych ligowych spotkań. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich piłkarzy. Miej znani zawodnicy którzy dostali szansę grać w reprezentacji swojego kraju dają z siebie wszystko, aby trener pozwolił im zagrać w innym spotkaniu. Piłkarze którzy wiedzą, że i tak mają zapewnione miejsce w 1 składzie odpuszczają sobie i grę w reprezentacji traktują tylko jak dodatek do swojej kariery.

1 komentarz: